پیاده روی یک ورزش عالی و بی خطر برای مادران بارداراست. پیاده روی شادابی قلب و ریه ها را به دنبال دارد. برای انگیزه بیشتر، برای پیاده روی با دوستان و خانواده همراه شوید. این می تواند به گذر زمان و تشویق شما برای پیاده روی طولانی تر کمک کند.

اگر قبل از بارداری به طور منظم راه می رفتید، انجام آن را ادامه دهید. اگر پیاده روی را جدیدا شروع کرده اید، با سه بار در هفته با یک پیاده روی ساده و سریع 15 دقیقه ای شروع کنید.

هنگامی که شما عادت به پیاده روی را به طور منظم ادامه دادید، می توانید زمان پیاده روی را سریعتر و جلسات پیاده روی 30 دقیقه ای را چهار بار یا بیشتر در هفته افزایش دهید. اگر سطح آمادگی بالا دارید، می توانید برای مدت طولانی تر راه بروید. فقط مطمئن شوید که درد و خستگی شما را آزار نمی دهد.

اگر فرصت دارید پیاده روی را به عادات روزانه خود اضافه کنید. بنابراین به جای اینکه رانندگی کنید، فاصله کوتاهی را طی کنید یا ناهار خود را با خارج شدن از محل کار یا منزل میل کنید.

اگر در روز آفتابی قدم می زنید، کرم ضد آفتاب و کلاه استفاه نمایید و بطری آب را با خود ببرید تا از کم آبی جلوگیری شود. از دست دادن آب بدن می تواند دمای بدن شما را بالا ببرد و بیش از حد گرم شدن، برای شما یا کودک شما مناسب نیست.

راه رفتن برای 150 دقیقه در هفته های 20 تا 36  بارداری که یک پیاده روی 30 دقیقه ای پنج بار در هفته است، می تواند هورمونهای شما را تنظیم کند.

در حین راه رفتن ممکن است بخواهید تمرینات کگل کف لگن را انجام دهید. با این ورزش شما عضلات لگن را برای زایمان طبیعی آماده خواهید کرد.

وقتی قدم می زنید ابتدا پاشنه خود را روی زمین قرار دهید و سپس روی انگشتان خود قرار دهید، سعی کنید پشتتان را صاف نگه داشته و دستها همزمان، حرکت کنند.

به بدن خود گوش دهید و در صورت خستگی پیاده روی را ادامه ندهید. اگر در حین پیاده روی دچار لگن یا درد پشت هستید، با ماما یا پزشک خود صحبت کنید.