بهبود سلامت جنسی با لیزر واژن

روش لیزر واژن شایع ترین روش عمل جوانسازی بافت واژن است. به طور موثر باعث بهبود قدرت و کنترل عضلات واژینال خواهد شد. ارتقاء یا بهبود رضایت جنسی، بی اختیاری و استرسی ادراری (خروج ادرار با خنده، سرفه، عطسه، ورزش و غیره) 

 همچنین به طور موثر قطر داخلی و خارجی واژن را کاهش می دهد که می تواند در بهبود رضایت جنسی، نقش مهمی داشته باشد.

بعضی از زنان ممکن است از دست رفتن کنترل ضعف یا مدفوع به دلیل آسیب زایمان را تجربه کرده باشند.

حاملگی و زایمان، افزایش سن و یائسگی، بیماری های مزمن ریه و سرفه های طولانی، یبوست مزمن، می تواند از عواملی باشد که عضلات واژن ضعیف و شل بشوند که می تواند به صورت علایم ضعف عضلات کف لگن خود را نشان دهد. در اوایل می توانیم به بیمار، ورزش کگل را توصیه کنیم. اما اگر با ورزش کگل، داشتن رابطه جنسی (می تواند عضلات واژن را ترمیم و فعال نگه دارد و مانع از ضعف و شلی عضله واژن شود) و اصلاح رفتاری الگوها (تغذیه مناسب جهت از بین بردن یبوست و....) کارگر نبود، می توانیم لیزر درمانی واژینال را پیشنهاد بدهیم.

کمبود استروژن منجر به تغییرات فیزیکی ولو، واژن و دستگاه ادراری می شود و علایمی مانند بی اختیار ادرار و مدفوع، پرولاپس (افتادگی) و اختلالات کف لگن، عدم رضایت جنسی، درد مزمن لگنی ایجاد نماید.

در دوران یائسگی، خشکی و ارتباط جنسی دردناک می تواند همراه با خشکی واژن، سوزش و همچنین علائم ادراری فوری، دفع ادرار دردناک و عفونت های دستگاه ادراری باشد. 

ناراحتی واژن و بی اختیاری ادرار نیز ممکن است در قبل از یائسگی و پس از زایمان رخ دهد. این علائم مزمن ممکن است با زمان بروز عملکرد جنسی و کیفیت زندگی بدتر شوند. درمان موضعی استرونی ممکن است برای درمان تغییرات واژینال موثر باشد، اما با توجه به عوارض استفاده طولانی مدت از داروهای هورمونی، به ویژه در زنان با سابقه تومورهای وابسته به استروژن، درمان با لیزر می تواند جایگزین خوبی باشد.

لیزر  CO2 به آرامی و بدون درد بر روی دیواره واژن از طریق یک اسکنر ویژه عمل می کند. این عمل  که با تولید کلاژن جدید، می تواند قطر داخلی واژن را تنگتر، عضلانی تر و قوی تر کند. فرایند بازسازی بافت که چندین هفته طول می کشد، با هر لیزر تقویت کرده و الاستیک بیشتری ایجاد می کند.  PH واژن  مجددا برقرار می شود، که به عنوان مانع طبیعی عفونت عمل می کند.

زنانی که در حین رابطه جنسی، درد حین دوچرخه سواری یا اسب سواری دارند، زنانی که عدم کنترل ادرار و برخی مواقع مدفوع را ذکر می کنند، می توانند کاندید این نوع درمان باشند.

لیزر واژینال با ایجاد سلول‌های جدید، باعث تنگی واژن می‌شود. یک روش غیر جراحی است که هر زمانی می‌توان آن را انجام داد. بدون خونریزی و درد و در مدت پانزده دقیقه انجام می‌شود و برای نتیجه کامل، سه نوبت لیزر جوانسازی واژن انجام می گیرد.